Trampkarze KS Unia Janikowo po pierwszym sparingu

• autor: trampkarze01, 2013-03-02 17:15

W sprzyjającej aurze rozpoczął się mecz trampkarzy pomiędzy zespołami KS Unii Janikowo a Kujawianką Strzelno. Optyczną przewagę przez całe spotkanie mieli zawodnicy z Janikowa. Szczególnie należy wyróżnić grę bramkarza Kacpra Śmigielskiego oraz linii defensywnej, kierowanej przez Patryka Perlińskiego i Mariusza Szablewskiego. Oskrzydlające akcje bocznych obrońców Tomasza Gilasa i Eryka Szajdy wprowadzały zamieszanie w szykach obronnych drużyny gości. Po jednej z takich akcji bramkę dla naszego zespołu technicznym strzałem zdobył Mateusz Brzóstowski. W środku pola wiele przechwytów i celnych zagrań zaliczyli Dawid Pieszak i Paweł Krupiński. Brakło dośrodkowań z bocznych sektorów boiska przez pomocników Damiana Stawickiego i Mateusza Brzóstowskiego w kierunku naszych napastników Dominika Michalaka i Adama Przybylskiego. W drugiej połowie na placu gry pojawiła się trójka zawodników. Kamil Stawicki godnie zastąpił swojego kolegę na lewej stronie obrony, a w ataku pojawili się Filip Gałązka i Jacek Radziejewski. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Po każdym meczu, a zwłaszcza sparingowym, należy wyciągać wnioski. Największe zastrzeżenia odnoszą się do sposobu rozgrywania ataku, piłka nożna jest grą zespołową, nie można bezsensownie tracić piłki po nieefektywnych zwodach lub prowadzeniu piłki a zwłaszcza w środkowej części boiska! W tym celu niezbędna jest komunikacja między zawodnikami, jak również gra dużą ilością podań. W dzisiejszym meczu wynik miał drugorzędną wartość. Cieszy fakt, że nie straciliśmy bramki po błędzie obrony, która zagrała dzisiaj dobre spotkanie.