Logowanie

Aktualności

Lider pokonany !

• autor: trampkarze01, 2012-09-19 21:24

W zaległym meczu 1 kolejki Unia Janikowo na własnym boisku podejmowała Lidera Włocławek.Od pierwszej minuty zarysowała się przewaga Unitów którzy momentami zamykali gości na ich połowie. W 3 minucie dobra okazje do zdobycia gola miał Filip Gałązka jednak piłka poleciała nad bramką . Następnie w 10 minucie po uderzeniu Patryka Perlińskiego uderzyła o słupek i wyszła w pole. Co się odwlecze to nie uciecze. W 12 minucie Adam Przybylski wrzucił z lewej strony wprost na nogę Tomka Gilasa który wewnętrzną częścią nogi skierował piłkę do siatki. Lider groźną sytuacje stworzył w 18 minucie kiedy to uderzenie z ok 18 metrów obronił Kacper Śmigielski. Na 2:0 w 26 minucie podwyższył Paweł Krupiński który z ok 16 metra wykonuje rzut wolny i bezpośrednim strzałem w lewy róg zdobywa gola dla swojego zespołu. Po golu na 2:0 kolejna sytuacja Lidera jednak ponownie na posterunku Kacper Śmigielski. Na minute przed przerwą strzał z ok 25 metra Adama Przybylskiego - strzał ten broni bramkarz jednak wybiją ją przed siebie dobiega do niej Tomek Gilas i strzałem pod poprzeczkę podwyższa na 3:0 dla zespołu trenera Jacka Michniewskiego. Do przerwy 3:0 dla młodych Unitów. Po przerwie Lider Włocławek dochodzi do głosu jednak nasza obrona nie dopuszcza gości pod nasze pole karne . W 46 minucie Paweł Krupiński podaje piłkę prostopadłą za obrońców do Adama Przybylskiego który w sytuacji sam na sam się nie myli i zdobywa czwartego gola dla Unitów. Po kilku minutach piłkę po lewej stronie wyłuskał Adam Przybylski  i podał do świeżo wpuszczonego na boisko Sebastiana Plucińskiego który na dwa  tempa zdobywa bramkę na 5:0.  Po tej bramce Lider opadł z sił i w 62 minucie spotkania piłkę po prawej stronie na wysokości pola karnego odzyskał Gilas i podał do dobrze ustawionego Mateusza Brzósto0wskiego który ustalił wynik spotkania na 6:0 dla Unii Janikowo.

Kolejny mecz zespół Unii rozegra 23 września o godzinie 11:00 w Strzelnie z miejscową Kujawianką.

Trening zespołu w czwartek i piątek o godzinie 17:30 na boisku bocznym.

Po dzisiejszym meczu nasz zespół zajmuje drugie miejsce za Wdą Świecie , oba zespoły mają po 12 punktów jednak Wda ma lepszy bilans bramkowy.(miejmy nadzieje że w niedziele 30 września po meczu z Wdą Świecie nasi piłkarze zaśpiewają "Janikowo miastem lidera , Janikowo miastem lidera !!" Szanse mamy duże tak więc do roboty Panowie ! :)