Logowanie

Aktualności

Trampkarze Unii znowu górą!!!

• autor: kumii21, 2012-04-29 16:10

W niedzielę 29 kwietnia·o godz. 10:00, przy temperaturze  30°C (żar lejący się z nieba) trampkarze Unii Janikowo rozegrali emocjonujący mecz ze Spartą Brodnica.
Pojedynek młodych piłkarzy w pierwszej połowie był wyrównany, aczkolwiek było widać, że nasi chłopcy mają problem z przebudzeniem.
Emocje sięgnęły zenitu, gdy przeciwnicy przedostali się pod naszą bramkę, a obrona Unii po prostu „nawaliła”. Z tej przyczyny padła pierwsza bramka, niestety dla Sparty. Unia po rozpoczęciu ze środka boiska, zaczyna atak na bramkę przeciwnika, jednak znów fiasko.
Sędzia odgwizduje przerwę. Gdy nasi zawodnicy schodzą do szatni, trener Jacek Michniewski nie szczędzi słów. Krytyka, a potem motywacja i nasi zawodnicy wychodzą na boisko.
Nastąpiła też zmiana dwóch zawodników. Za Wiktora Kaźmierczaka wszedł Damian Stawicki, a za Patryka Jurka, Adam Przybylski. No i zaczynamy.
Druga połowa dużo lepsza dla Unii, widać, że słowa trenera zaczynają działać. Do tego dochodzi doping kibiców. Śpiewy, okrzyki, kibice robią wszystko, żeby zmobilizować naszych.
Atakujemy, staramy się, wiele sytuacji dla naszych trampkarzy, ale ciągle bez wyników. Dopiero w czterdziestej pierwszej minucie piękna akcja naszego zespołu i Sparta nie mogąc sobie poradzić fauluje w polu karnym zawodnika Unii. Podyktowany przez sędziego rzut karny z łatwością wykorzystuje Adam Przybylski. Radość chłopców i kibiców niesamowita. Nasi, podbudowani, znów zaczynają atakować bramkę przeciwnika. Po kilku ładnych akcjach, jeden z naszych zawodników zostaje sfaulowany. Rzut wolny z dwudziestu pięciu metrów wykonuje Paweł Radaszewski i piłka w bramce! 2:1, to jednak dla Unitów za mało. Walczą o każdą piłkę. I znów udaje nam się strzelić gola. Tym razem wynik na 3:1 podwyższa Hubert Stężewski. Spokojnie już gramy swoje, jednak nieuwaga, czy raczej nieporadność obrony i Sparta zdobywa bramkę.
Mecz zakończył się wynikiem 3:2.
Dziękujemy chłopcom za grę i wynik. Ważnym „elementem” tego spotkania byli kibice, którzy dopingiem wspierali naszych trampkarzy. Dlatego też zachęcamy wszystkich rodziców, znajomych, oraz kibiców Unii, aby przychodzili na mecze młodzieżowców, gdyż kibice to dwunasty zawodnik, który chłopcom jest bardzo potrzebny!